איך להציג את הבירות שלכם על מסך

בהרבה ברים וחנויות היום יש תצוגה, על גבי מסכים, של הבירות הזמינות (אני משוכנע שחלקכם נתקל גם בארץ וגם בחו"ל במקומות שמשתמשים במערכת של digitalpour).

הרבה מבשלים מעוניינים לעשות משהו דומה גם בבית, ויש מערכות שמאפשרות את זה, כמו RaspberryPints, יש את taplist.io ויש גם פרוייקטים של קוד פתוח כמו Kegeface.

אבל
כל הפרוייקטים האלה מצריכים או חומרה ספציפית (כמו רספברי פיי, שהוא לא מאוד זול) או קצת ידע בתכנות (כן נעשו נסיונות לעקוף את הצורך בפיי, למשל).
אך מה יעשה המבשל שלא רוצה להסתבך, ופשוט רוצה לפתוח יוזר באתר אינטרנט, לרשום את הבירות שלו, ולשלוח לינק לחברים או להציג אותן על מסך ליד המקרר?

אז עכשיו אפשר.
לאחרונה הושק האתר tapitgood.com שמאפשר בדיוק את זה:

• פותחים יוזר
  • יוצרים “בירות” וממלאים את הפרטים על כל אחת (כל הבירות נשמרות במערכת, לבחירה חוזרת בעתיד)
  • ניתן גם להעלות את תווית הבירה או תמונה
  • מסדרים את העיצוב לפי החשק (לוגו, רקע, צבעים ופונטים) אני, למשל, המשכתי את הקו של לוח הגיר הפיזי שתלוי לי על הברזים)
  • בוחרים אילו בירות עכשיו בהיצע (ברזים, בקבוקים או פחיות)
  • מקבלים לינק אישי לתצוגה

זה הכל. פשוט, מינימלי וללא הסתבכויות. ולא פחות חשוב - חינם (עד תצוגת 4 בירות)

חסרונות המערכת:

• ממשק המשתמש קצת מסורבל
  • יכולת ההתאמה האישית של העיצוב היא די בסיסית, לא ניתן לשלוט בהכל לחלוטין בהתאם לרצון אישי (למשל, להעיף את המסגרת או לשלוט בגודל הפונטים)
    עדכון: ניתן לעשות את זה ע"י פקודות CSS.
  • יש תמיכה בעברית, אבל לא בפונטים
  • אין תמיכה במדידת כמות (כלומר, התצוגה סטטית, אין שום רכיב פיזי שמודד את כמות הבירה, אבל זה בתכנון).

ככה התפריט שלי נראה אחרי קצת התאמה אישית של ה-CSS:

בסופו של דבר מדובר במשהו מאוד מאוד פשוט ומינימלי, למי שמעוניין לשחק עם תצוגה של הבירות ולחלוק לינק עם חברים.
למעוניינים במסך סטטי מעל מערכת המזיגה, שנפשם חשקה בעיצוב אלגנטי יותר, כנראה שהייתי מציע פשוט לעצב משהו לבד שהוא offline וזהו, אבל האתר הזה עדיין חביב ונחמד להכיר אותו.

אז מה אצלי בברזים כרגע?
tapitgood.com/list/yochai-maytal

יצרתם רשימה? הגיבו עם הלינק שלכם, בואו נראה מה שותים פה.

הפלטפורמה הושקה רק אתמול והנה היום כבר הועשרה באינטגרציה למערכת ניהול המתכונים Brewfather.
כעת מתכונים שסימנתם כ-Complete יופיעו כבר במערכת וניתן יהיה לבחור אותם:

גשו להגדרות החשבון שלכם ב-brewfather והעתיקו / צרו את מפתח ה-API ואת ה-User ID:

בחשבון ה-Tapitgood שלכם, גשו לדף ה-Integrations תחת Settings, ומלאו את השדות.

מעתה, מתכונים שסימתנם כ-Complete Batch יהיו זמינים לבחירה לרשימת הבירות

עדכון
תמיכה דומה נוספה גם למשתמשי Brewers Friend:
https://tapitgood.com/docs/brewers-friend/

המשך משחקי עיצוב והתאמה אישית: