קופסת פיקוד craftbeerpi בנויה מראש

אז החברה הגרמנית הזו מציעה קופסאות פיקוד מורכבות מראש (בגדול למיקרו מבשלות וברופאבים).
כמובן שזה יקר מאוד.
אני תוהה קודם כל איך זה מותר (אם אני מבין נכון רשיון השימוש בתוכנה הוא לא מסחרי), וגם תוהה - אם היו בונים כאלה במחיר נגיש יותר, כמה אנשים היו מעדיפים לרכוש מאשר לבנות?
(לא שאני מתכוון עכשיו להתחיל לבנות כאלה ולמכור, אל דאגה)

1 התוכנה היא קוד פתוח - כלומר אסור לסחור בה.
2 קופסת הפיקוד היא עבודה בהתאמה אישית כל אחד יכול לבקש עליה כמה כסף שהוא רוצה.
3 זה הקטע של קוד פתוח אתה נותן מרכיב חינמי אבל התאמות ושירות מסביב אתה לוקח כסף
4 לצורך הענייין אני כמעט בטוח שאם תקרא את האותיות הקטנות אתה תראה שהם מוכרים לך את הקופסא והתוכנה חינמית

סביר להניח.
הבעיה שהאותיות הקטנות בגרמנית. טוב שיש גוגל טרנסלייט.
מעניין אבל אם מנואל או מישהו אחר יתחיל למכור ערכות להרכבה עצמית כמו the electric brewery.

אם תקשיב לראיון שעשיתי עם מנואל (לינק בסוף)
אז התייחסנו לשאלה אם יהיה צעד כזה, אמל"ק:
זה כל כך מורכב לעשות את זה ברמה של כל מדינה והתקנים שלה, לכן הצעד שנעשה זה לוחות הרחבה שפוזרו במקומות שונים בעולם על מנת לאפשר נגישות של אנשים לזה.

זה בפן הרשמי של התוכנה.
אני תוהה האם יקרה מצב שבו יקומו יזמים מקומיים במדינות - נגיד אחת החנויות בארץ - ויתחילו לבנות מערכות בסיסיות (נגיד קופסה ל-EBIAB בסיסי ול-HERMS בסיסי), ופשוט לא ימכרו את התוכנה…
קצת “קניתי פיתות והחומוס בחינם” כזה…
מזל שזה לא המצב כרגע אבל זו סוגיה אתית מעניינת שפתאום חשבתי עליה… :thinking:

על פניו אתה יכול,
פשוט קופסא זה כבר מכשיר שדורש עמידה בתקנים…
אני יודע שבזמנו רשף ניסה להוציא תקינה לאיזה קופסא. הוא התחרט אחרי שהביא שהוא יצטרך להשקיע הרבה ביחס לכמות המכירות הצפויות.
אפשרות נוספת שזה דווקא לא רע זה למכור חלקים בסיסיים להרכבה אישית, יש אפיךו אפשרות לחמוק מתקינה כי אתה לא מוכר מכשיר שלם אלא חלקים.

זו בדיוק הסיטואציה שניסיתי לתאר. כמו the electric brewery שמוכרים ערכות להרכבה עצמית.