פלאגינים חדשים לתוכנת CraftBeerPi

image
כמו שחלק ממשתמשי התוכנה יודעים, היוצר - מנואל - הקפיא את היחסים שלו עם קהילת המשתמשים ואינו עונה יותר להודעות (עדכון: בינואר 2021 התחדשה פעילות העבודה על התוכנה, גרסה 4!). לצערי הוא גם לא ענה לבקשות שלי לצרף את הפלאגינים האלו למאגר ולכן לא ניתן להוריד אותם ישירות דרך דף ה-Add-On בממשק התוכנה.

להוספת הפלאגינים יש לגלוש אל הריפו המצורף או לשרשור זה דרך הדפדפן בפיי, להוריד את הקובץ ולמקם אותו בתיקיה הנושאת את שמו תחת הנתיב: craftbeerpi3\modules\plugins\ChangeThisToPluginName
ניתן גם להוריד את הקבצים במחשב ולהעביר אותם לפיי דרך File Transfer בתוכנת VNC.

שלב רתיחה עם שני אקטורים Boil Step With Hop Dropper And Pump
הפלאגין הזה הוא וריאציה לפלאגין Boil Step With Hop Dropper.
הוא נוצר בעקבות הרצון שלי ושל @tamirbunny להפעיל את המשאבה 10 דקות לפני סיום הרתיחה, כדי להזרים תירוש רותח בצ’ילר זרימה נגדית לצורך חיטוי.
בעזרת הפלאגין הזה ניתן להגדיר שני אקטורים שיהיו זמינים במהלך הרתיחה, ולבחור מי מבניהם יופעל בכל נקודת זמן.
אני משתמש בבאזר המוגדר כהופדרופר ובמשאבה.
image
לינק להורדת הפלאגין
או מכאן:
init.py|attachment (7.4 ק״ב)

שלב קירור Cooling Step
הפלאגין הזה הוא למעשה היפוך הלוגיקה של שלב המאש, כלומר, בניגוד לשאר השלבים בצד הבישול, הוא עובד “מלמעלה למטה”.
נועד כדי לסייע לי בקירור התירוש לצורך מנוחות ווירלפול או קירור לטמפ’ הגשת שמרים.
מגדירים טמפ’ וזמן. כאשר הטמפ’ יורדת אל הטמפ’ המוגדרת (או נמוכה ממנה) נפתח הטיימר.

דוגמת שימוש: אצלי הדבר נועד לשלוט על ברזים חשמליים (סולנואידים) אשר יפתחו ויסגרו את מי הקירור:

• פתיחת סולנואיד מים קרים ומשאבת תירוש (כקבוצה)
  • קירור התירוש דרך צ’ילר זרימה נגדית עד הגעה לטמפ’ היעד, הטיימר נפתח וסופר למשל דקה כדי לוודא שהתייצבתי על הטמפ’ הרצויה
  • סגירת סולנואיד ומשאבת תירוש.

לינק להורדת הפלאגין
או מכאן:
init.py|attachment (1.9 ק״ב)

קישור לתיקייה אליה אני מוסיף פלאגינים שאני כותב:

מגניב ממש! @madhatguy כיף שהצטרפת!
כמה נקודות שעלו לי במעבר על הפלאגינים:

• אתה כותב קוד הרבה יותר מסודר ממני, כנראה שאתה יודע מה אתה עושה :joy:

• כמו שאמרתי כשדיברנו, הפלאגין עם הטיימר משאבה למעשה מתפקד בפועל כמו הפלאגין Timed Agitator. מב שנחמד בשלך הוא שאין צורך לפתוח אקטור נוסף למשאבה מתוזמנת (שבעולם האמיתי היא אותה משאבה) אלא פשוט לתזמן את אקטור המשאבה הרגיל רק איפה שרוצים.
יחד עם זאת, אצלי היא רצה כל המאש בלאו הכי.

• פלאגין הקירור שלך על פניו נראה מוצלח, אופציית הזמן יכולה להיות טובה לאנשים שמשתמשים רק במי ברז, @tamirbunny תן מבט זה יכול להיות לך טוב.
לא הבנתי אם בסיום השלב האקטורים כבים או שיש להוסיף toggle step אחריו כדי לכבות אותם? אם כן זה יכול לנקות לי כמה שלבי פתיחה וסגירה מהרשימה וזה נחמד.

• אין באמת צורך לבצע ריסטרט לכל הפיי אחרי התקנת/שינוי פלאגינים, רק לתוכנה. במוד של @tamirbunny אפשר לעשות את זה בלחיצה. תמיר אולי תעלה את זה לכאן?

נחמד לראות שעדיין בזירה המקומית יש המשך משחק ופיתוח

תודה על הפידבק! אני רק מתחיל עם התוכנה ובכלל עם all-grain ומערכת חדשה, ככה שמאמין שעוד פלאגינים ושיפצורים בדרך.
כל הפלאגינים דואגים שהמשאבה תהיה כבויה כשהשלב מסתיים - זאת בהחלט הכוונה שלי להוריד את כל השלבים הלא הכרחיים ככה שיישארו רק השלבים הטבעיים (מאש, הרתחה וכו’).

עוד כמה דברים קטנים שנבנו לעזור לי ביום הבישול ואני משתף כי אולי יכולים לעזור לעוד אנשים.

1. שלב הקירור שיצרתי ופרסמתי כאן בפוסט הראשון שונה ועכשיו הוא סופר שניות מרגע שירד לטמפ’ היעד, ולא דקות. זה נעשה כי אצלי גם דקה אחת נוספת גרמה ל-overshoot וקירור יתר. עכשיו אפשר לעבור לשלב הבא אחרי כמה שניות שרוצים. כמו כן שונתה ההודעה בסיום השלב וכעת היא מדווחת הן על טמפ’ היעד והן על הטמפ’ הנוכחית (שוב, כדי לתת מענה לעניין ה-overshoot).

2. שלב בישול ChangeTargetTemp: נועד לשנות את טמפ’ היעד של “סיר” ולהמשיך מיד הלאה, ללא המתנה להגעה לטמפ’ המבוקשת. במקרה שלי השימוש יהיה כדי לשנות את היעד של הצ’ילר החשמלי, כך שלא יצטרך לעבוד במשך כל יום הבישול אלא רק מנקודה מסויימת. בשילוב הפלאגין הבא בתור. יכול להתאים גם למבשלים במערכות HERMS לשינויים ב-HLT מבלי צורך להמתין עם שאר הבישול עד הגעה לטמפ’.
    תודה @madhatguy על הסיוע

3. לוגיקת סיר IceBankHysteresis: למעשה מדובר בהיפוך כיוון של לוגיקת ההיסטריזיס לחימום, או למעשה בהעברה של ההיסטריזיס של הקירור מצד התסיסה לצד הבישול. בעזרת לוגיקה זו ניתן לרדת לטמפ’ יעד ולשמר אותה, במקום לחמם. גם במקרה הזה מדובר על שלב שנועד לבקר את פעילות הצ’ילר.
    על מנת לא לפגוע בקומפרסור על ידי הדלקות חוזרות ונשנות, מומלץ להשתמש בשילוב עם הפלאגין GPIOcompressor או להגדיר היסטריזיס די רחב.