שינויים לראש מזיגה KegLand Drafto

לפני כמה שבועות מצאתי באליאקספקס דיל מפתיע (כנראה בטעות) על גראולר בנפח שני ליטר של חברת KegLand (למעשה עם מיתוג של חברת KegKing, שממנה התפצלו). רכשתי את הגראולר וגם את אופציית ההרחבה שלו: ראש מזיגה מדגם Drafto.

ראש המזיגה מצוייד בפיסת צינור EVAbarrier המצויין בתור צינור יניקה (dip tube) ובאופן מפתיע בצינור ויניל (לא אידיאלי) למזיגה, יחד עם ברז פיקניק קלאסי. בינוני למדי ורגיש להקצפות.
חיבור הגז הוא הברגת mfl בלבד, שמיועדת בגדול לחיבור של וסת גז מיני ועבודה עם מחסנית פד"ח קטנה.

החלטתי לבצע שינויים והתאמות לראש המזיגה כדי שיתאים לי יותר.
הדרישות: מחברי בול לוק רגילים, כדי שאוכל להשתמש ב- Picnic Tap 2.0 ולחבר חיבור גז רגיל (מתכנן להשתמש בערכה או כחבית קטנה לאריזה של עודפים שיש מדי פעם ומזיגה בקגרטור, או למזיגה בשטח אבל עם וסת גז לסודהסטרים.

למרבה הנוחות חיבור הגז כבר מגיע עם הברגת 1/4", כך ששם רק צריך להבריג החוצה ולהחליף.
חיבור הנוזל בנוי משני חיבורים משוננים (barb) שנעוצים בפלסטיק (ללא הברגה).
התוכנית המקורית שלי היתה למשוך אותם החוצה בכח, לקדוח חור בקוטר 1/4", לייצר לו הברזה ולהוביל למצב שיש לי שני קדחי 1/4" בראש הפלסטיק.

בסוף החלטתי להתחיל בדרך פשוטה יותר עם מינימום עבודה ושינויים כדי לראות שזה בכלל עובד ונחמד לפני שאני נכנס לפרוייקט (MVP).

לכן החלטתי להחליף בין החיבורים: מחבר הנוזל יהפוך להיות כניסת הגז, ומחבר הגז יוחלף במחבר בול לוק לנוזל.

ניתקתי את צנרת המזיגה (ניסור של טבעת החבק בעזרת דרמל) וחיברתי פקק הגזה ישירות אל הבראב בעזרת פיסת צינור EVAbarrier.

ניתקתי את מחבר הגז המקורי ואל הקדח הברגתי ראש Bulkhead עם מחבר בול לוק. חשוב לשים לב לגומיית האטם שבפנים ולא לאבד אותה.

בשלב זה חיברתי את צינור המזיגה המקורי בשקע הקיים. בדיקת מזיגה הוכיחה שהוא קצר מדי (ומעוקל) כך שלא מגיע לתחתית ומשאיר כמות בירה לא מבוטלת שאינה נגישה. חתכתי פיסת צינור חדשה ארוכה יותר ויישרתי אותה ע"י החדרת שיפוד מתכת וחימום בעזרת מייבש שיער. לאחר קירור הצינור התייצב באופן ישר מספיק וניתן היה למזוג כל טיפה.

נכון לעכשיו אשתמש ביחידה בצורה הזו, ובעתיד אחליט על אחת משלוש אופציות:

1. להשאיר ככה
  2. להוציא את הבארב של הגז ולדחוף במקומו ישירות את פקק ההגזה (צריך לחשוב איך לחבר ולאטום)
  3. ליצור קדח והברגה של 1/4" ולחבר Bulkhead נוסף של גז

פתרון מעניין נוסף שמישהו עשה לצורך יצירת יותר צנרת מזיגה ניתן לראות כאן.

אם אתם משתמשים גם במערכת כזו או דומה וביצעתם מודיפיקציות מעניינות, אשמח לראות אותן בתגובות, וכמובן לשמוע את דעתכם ו/או שאלות.