על הקטגוריה משוב לאתר

דיון אודות אתר זה, הארגון שמאחוריו, איך הוא פועל ואיך נוכל לשפר אותו.

אהלן שלום ואיזה כיף שהוזמנתי לאתר.

אבל- איזה בעיה הוא מנסה לפתור ואיך קרה שהועלם חוזר לדבר בפורומים?

לייק 1

אתה לא הראשון שתוהה, וזה נהדר כמובן.
אסביר את הרציונל שלנו:

לאחר התייעצויות ושיחות פנימיות ושיחות עם כל מיני מבשלים,
רצינו לייצר פלטפורמה שאליה אנשים לא נכנסים “על הדרך” - כשהם כבר גוללים להפגת שיעמום או מקבלים איזו נוטיפיקציה (כמו באינסטגרם / וואצאפ / פייסבוק).
ה"דרך-אגב-יות" היא לדעתנו, אחת הבעיות שגורמות לרידוד השיח, דריכה במקום מבחינת הרמה ולהרחקה של הוותיקים.
אנחנו שואפים שהפלטפורמה תהיה מקום שאליו אנשים נכנסים כשהם בסטייט אוף מיינד מאוד מכוון - כשהם באים לדבר על בירה, ללמוד וללמד, ולא סתם ככה, במקרה :slight_smile: .
קצת כמו שאנשים נכנסים לוויקיפדיה או ל-stack over flow לא במקרה על הדרך (לא מת על הדוגמה של וויקיפדיה אבל זה מה שעלה לי כשכתבתי את התשובה הזו לראשונה).
אנחנו לא עסק ולא מוכרים פרסומות באתר או משהו כזה, כך שאין לנו אינטרס לתנועת גולשים ערה במיוחד. השאיפה היא שאנשים יכנסו כשהם מוכווני שיח על בירה, ולא על הדרך או כשבמקרה צצה להם איזו תהיה והם כבר בפייסבוק (למשל) אז למה לא פשוט לשאול בלי לחפש.

רשתות חברתיות ואפליקציות מסרים מיידיים נועדו לייצר שיח מתגלגל, פטפטת, והן בנויות ומתנהגות כך.
קשה מאוד לשמר בהן ידע ולארגן אותו בצורה מסודרת שלא זולגת. הוכחה לכך אנחנו גם רואים מחו"ל - כשכל הפלטפורמות הרציניות ביותר לשיח על בירה הן מאתרי אינטרנט ופורומים, ולא קבוצות פייסבוק.

בעיני, אנחנו לא באים להחליף את קבוצת הפייסבוק או קבוצות הוואצאפ האיזוריות (שכולן עושות עבודה מדהימה בקידום התחום ומנוהלות ע"י אנשים אכפתיים ורציניים). אנחנו באים לבנות מקום של שיח ושימור ידע שהם ברמה יותר ממוקדת (פה יש רק בירה), ושיתן גם את המקום הראוי למתחילים אבל גם בית לוותיקים שפחות מוצאים את עצמם בפלטפורמות האחרות.

הפלטפורמה הזו חדשנית יותר מפורום קלאסי ומתפקדת אחרת.
גם בצורה שאמורה לתת מענה טוב יותר לנושא השאלות החוזרות למשל (מבחן הזמן יגיד).
בגדול מדובר בפלטפורמה חכמה שמנתחת את היוזר בשלביו הראשונים ויודעת לתת מענה והנחיה ועוד שלל פונקציות.
(נקראית discourse אם מעניין אותך לחפש. הפורום של northern brewer למשל רץ עליה).
למשל, החיפוש בפייסבוק הוא לא מוצלח כלל ולא נותן תוצאות איכותיות. אני הרבה פעמים מחפש פוסטים ולא מוצא אותם - אפילו כשאני יודע שהם קיימים.
בקיצור ובאופן כולל - הפלטפורמה מתפקדת אחרת באופן טכנולוגי ובאופן בו היא מכווינה אנשים לשוחח, ובנויה ליצירה של שיח ממוקד וברמה גבוהה.

הרעיון הוא לתת מקום נוסף, מאורגן וממוקד, למי שמרגיש שהרשת החברתית פחות מתאימה לו.

לייק 1