תיקון סדק בחבית נירוסטה

קנה בזול - שלם ביוקר

בעבר, כשהיינו מוכרים בירה גם באופן מסחרי, השתמשנו בחביות סנקי מסוג S. באחת מקבוצות הפייסבוק צץ בחור שמכר אחת ש"התגלגלה לידיו" במחיר אטרקטיבי במיוחד. ששנו על המציאה. אחרי ריקון, ניקוי, שיטפה ובדיקה - התברר שהחבית לא מחזיקה לחץ. אחרי עוד כמה מבטים גילינו סדק קטנטן בדופן (נירוסטה דקה). הבחור? נעלם ולא חזר להודעות.
מאז החבית יושבת אצלי בעליית הגג בעונש ומעלה אבק.

לפני כמה ימים ראיתי אותה וחשבתי לנסות לתקן את הסדק בעזרת הלחמת כסף, ולהשמיש את החבית כמיכל תסיסה, או אולי, אם תוכיח שהיא מחזיקה לחץ אחרי התיקון - כחבית נוספת, ולהחליף לה את הראש לראש בוללוק עם המוצר הבא:
image

@philusha הפרנקנשטיין והצוללת שלך עושים שימוש בהלחמות כסף ומחזיקים יופי של לחץ, לא?

דיעות על הפרוייקט?

דבר ראשון אשמח לדעת את השם.
מה שנחמד בקהילת ההומברו הישראלית שכולם מכירים את כולם ועוזרים ומפרגנים וגם יחסי קנייה מכירה נעשים באוירה של פירגון.
אם יש מישהו שנוטע זרעי פורענות אשמח לדעת כדי לא ליפול בפח שלו.
לגבי ההלחמה, כן אמור להחזיק לחץ מצד שני צריך לראות איך זה נראה. תעלה תמונות אהיה חכם יותר.

לא זוכר את שמו (וזה גם לא נראה לי המקום :slight_smile: ) בכל מקרה הוא הופיע באופן מאוד נקודתי ומאז נעלם. לא ראיתי אותו בשום קבוצה. קורה… מקווה שאחרים ילמדו מהטעויות שלי. במקרה הזה - לבדוק בשיניים כל דבר שרוכשים…

אוכל לצלם תמונות בשבוע הבא כשאהיה, אבל זה סדק דקיק בערך בקוטר של שיערה. מעניין אם שנתיים באחסון גרמו לאיזו החמרה במצב (התרחב? החליד מקומית? נחכה ונראה…)

יש לך קישור למוצר? יש לי 2 חביות סנקי שפירקתי להם את הפין אך לא מצאתי תחליך ראוי וכרגע הן ללא שימוש

ודאי, הנה:

אם אתה מתאר שהסדק ממש קטן, אפשר לנסות עם הלחמת כסף לאטום את החור.

זו התקווה.
אגיע לחג להורים ואוכל לבדוק מה המצב העדכני של הסדק.
אעדכן פה את המלחימים המכובדים ונראה אם יש לאן להתקדם… :crossed_fingers:t2:

זו הבעיה דוקטור:

נראה שבהחלט אפשר לתקן את זה

וואלה? אדיר.
ממש ארצה לנסות… @netanel בתור אחד שפקעה לו הלחמה ( :stuck_out_tongue_closed_eyes:) - כמה זה מסובך ו/או יקר?

@shibolet.brewery איך הסרת את החנית מהחביות שלך? בעבר יצא לי לעשות את זה עם מפתח ייעודי אבל הוא רק היה בהשאלה.
יש לי קלאצ׳ ושלל כלי עבודה…

תלוי בדגם. אני הצלחתי לפרק את הראש, אבל תוך כדי כך הרסתי לחלוטין את החבית.

אוי… ברמה שהגוף לא שמיש יותר?
הדגם הוא ה-eco keg של שייפר.

הלחמה לא תעזור לך… לא בגלל שאי אפשר לתקן אלא כי אי אפשר לנקות אחרי זה… יהיה לך הרבה שאריות של FLUX. צריך לנקות את זה - זה חומר לא בריא בכלל לשתייה.
החבית לא נגישה לנקיון פנימי…
חבל על הסיכון הבריאותי
צר לי

מהניסיון שלכם על החבית הספציפית, יש לה מספיק חומר לריתוך נירוסטה? אולי זה יוכל לעבוד טוב יותר?
אם לא אפשרי אולי לנסר לה את הראש ולהפוך אותה למיכל תסיסה/סיר בישול?

@galvalency ריתוך נירוסטה שונה מהלחמת נירוסטה?
וגם, @philusha איך אתה מנקה את ה-flux ברגיל? סחרור של חומר ניקוי מתאים לזמן ארוך, לא יתן נקיון ראוי?

כן, ריתוך נירוסטה בדרך כלל יתבצע עם גז ארגון והרעיון הוא ממש לחמם את המתכת עד להתכה של נירוסטה בנירוסטה. מה שנקרא באנגלית TIG welding. וזה יקר. אבל אין צורך בפלאקס. ובדרך כלל גם הריתוך יוצא הרבה יותר נקי.
עם זאת נדרש ציוד יעודי ויקר שיש במסגריות בדרך כלל ולא במבשלות ביתיות.

הלחמת כסף אכן משתמשת בפלאקס ומבער. שזה קצת שונה כי זו הלחמה של מתכת שונה (עם נקודת התכה נמוכה יותר) בהשוואה לנירוסטה.
אם אני טועה, אשמח לתיקון.

מעניין. מה שאתה מתאר נשמע או כמו פיתרון או כמו משהו שיגדיל את החור בחבית (זו מתכת די דקה).
חבל שאני לא מכיר אף נסגר בשביל לבקש טובה :yum:

יש מצב שזה יעשה יותר נזק מתועלת. במיוחד במתכת דקה כמו שמתואר פה.

@yochaimaytal מה יצא בסוף מהחבית הזאת? אפשר לנסות לרתך עם מבער וחוט נירוסטה,
מה שהאמריקאים קוראים לו Oxy-Acetylene. זה בשונה מהלחמת כסף לא ישאיר אחריו flux.

החבית בנתיים לא זזה מילימטר מהמקום שהיא יושבת בו בעליית הגג :wink:
נשמע מעניין… יש לך נסיון עם זה?