וויקי בירגיקס - אינציקלופדיית בישול בירה קהילתית

בשבועות האחרונים התחלנו בעבודה על פלטפורמת תוכן חדשה שמצטרפת למערכת של בירגיקס: אתר וויקי לתכנים על בישול בירה.

אתר בירגיקס הוקם במטרה להיות מאגר ידע זמין, נוח ואמין על בישול בירה - בעברית.
למרות שבאתר ניתן למצוא גם מערכת חומרי גלם, תרגום סגנונות בירה מה-BJCP ומדור שאלות ותשובות - עיקר התוכן הוא כתבות עומק בנושאים שונים, ומאמרים שנועדו לרכז ידע רב, פרי עטם של חברי האתר ושל חברים נוספים בקהילת המבשלים בארץ שתורמים מידיעותיהם ונסיונם.

אל אתר בירגיקס הצטרף גם פורום בירגיקס talk, בו אתם קוראים את השורות האלה. הפורום נועד להיות גם הרחבה של האתר, בו ניתן לדון בתכני המאמרים השונים, וגם מקום לתיעוד ושימור ידע של קהילת מבשלי הבירה בישראל. מקום בו כל הקהילה יכולה ליצור ולהעלות תכנים כמו תיעוד של פרוייקטים, ניסויים, תהליכים וגם פשוט להתייעץ וללמוד יחד, כמו בכל פורום אחר. הקצב בפורום נועד להיות איטי יותר ומעמיק יותר, לעומת פלטפורמות שיחה מהירות כמו קבוצת הפייסבוק “מבשלי בירה ישראל” או קבוצות וואצאפ וטלגרם, ובעיקר כמקום לשימור מידע.

בין כתבות העומק שבאתר בירגיקס, ובין פלטפורמת השיחה והתיעוד שבפורום בירגיקס talk, עדיין היה קיים פער: איפה מאחסנים מידע מתומצת, קצר וישיר? איפה ממקמים “קצרמרים” בנושאי הבישול השונים, כמו הסברים למושגים, שיטות, תהליכים וציוד? הם לא מצדיקים מאמר עומק, ולא בדיוק מתאימים לפורום.

מתוך כך, ומתוך האמונה בחוזק של קהילת התחביב בארץ והיכולת של כל אחד מאיתנו לתרום מנסיונו ומהידע שצבר - נפתח אפיק נוסף: וויקי בירגיקס.
בוויקי, בדיוק כמו בכל וויקי אחר, כל אחד יכול ליצור ערכים חדשים וכן לערוך, לשפר ולתקן את הקיים.
ככה נוכל להמשיך ולהגדיל את מאגרי הידע העבריים, למקצע את התחביב, ולעזור למבשלים החדשים וגם המתקדמים.

אישית, אני מאמין שכתיבה היא דרך מדהימה ללמוד חומר, אפילו כזה שאנחנו יודעים אותו בעל פה.
אני מזמין את כל חברי קהילת מבשלי הבירה בישראל לקחת חלק פעיל בוויקי, בין אם בחופש לערוך, להוסיף ולשפר וכמובן ביצירה של תכנים נוספים ותרומה קטנה של הידע האישי שצברתם, בלי להתבייש!

הוויקי זמין בכתובת wiki.beergeeks.co.il עדכונים על ערכים חדשים שעולים אשתדל לפרסם בערוץ הטלגרם של הפורום.

מוזמנים גם להגיב עם הצעות לעמודים/ערכים נוספים בוויקי, שהייתם שמחים לקבל עליהם הסבר או שהייתם שמחים אם היו קיימים כשאתם חיפשתם פעם.

אשמח גם לשמוע חוות דעת והצעות נוספות :grinning:

3 לייקים