פתרונות לבקרת מזיגה ממוחשבת

חשבתי לפתוח דיון על דרכים ופתרונות למבשלים ביתיים לעקוב אחר מצב החבית, בהתחשב בעובדה שטרם מצאתי פתרון שבאמת יכול להיות ישים אצלי.

האזנתי עכשיו לפרק של הפודקאסט homebrewing DIY עם @philusha, והם מאזכרים שם את raspberrypints.
הבנתי, לצערי, שזו לא אופציה מומלצת, ואני רואה ברשת שהפרוייקט לא מתפקד וכנראה גם נזנח ע"י המפתחים (?).

אופציה נוספת שראיתי בעבר היא KEGTRON שנראה כמו מוצר נהדר מחברה חיה ומתפקדת ושגם מותאם לסביבה הלחה והרטובה בפוטנציה של קגרטור, אבל יקר מדי עבורי.

כמובן שיש גם את Plaato Keg שהושק לאחרונה ולו יתרון מרכזי שהוא עובד על משקל ולכן לא חודרני לבירה. לצערי במערכת הנוכחית שלי - נראה שההגבהה של הכמה ס"מ שהוא מוסיף לחבית עשויה להיות בעייתית. נראה שאין לי לוקסוס לכמה ס"מ האלו.

בעבר @amitmegi כתב שהוא מתחיל לפזול לכיוון של לבנות מערכת כזו בעצמו, אז חיפשתי קצת ברשת ומצאתי פרוייקטים כמו זה וזה. אבל - אני לא מבין דבר וחצי דבר בתכנות (גם בניית המבשלה עם CBPI התאפשרה רק תודות לשעות שגזלתי מפיליפ ונתנאל).
כך שיכול להיות שאחכה עד שמישהו בארץ יבנה כזו ואז אוכל ללכת בזהירות בעקבותיו…

מכירים עוד אופציות שפספסתי? מה דעתכם על הפתרונות שמצאתי עד כה?

היי
הפרוקייט שלי נעצר בדיוק מאותה סיבה, “אני לא מבין דבר וחצי דבר בתכנות”
יש לי את כל החלקים כדי לבנות מספר מערכות…
שאתה אומר “נראה שאין לי לוקסוס לכמה ס"מ האלו.”
כמה כן יש לך? כי אם אני לא טועה הגובה של הסנסור הוא בערך 0.5\1ס"מ ואפשר ללכת על הקצה ובאמת לסיים עם מוצר של 1\1.5 ס"מ
במידה ונמצא מישהו שיכול לעזור בתכנות, במידה וכן אשמח לשלוח לו את כל החלקים או לעשות איזה מפגש אצלי…
כרגע יש לי
6X - 4pcs 50KG Human Scale Body Load Cel
Wireless module NodeMcu v3 יש לי כמה סוגים ובערך 6 או 7 יחידות
Wemos D1 Mini יש לי גם מספר יחידות
ומדפסת 3D שיכולה להדפיס לנו את המשטח שהחבית תשב עליו…
ראיתי הרבה פרוייקטים והרבה קודים איך לא הצלחתי לשלב אותם ביחד…

אם אפשרי לעשות את זה בגודל הזה אז אולי… וגם לא בטוח שיתאים לכל החביות (הרי יש קורני בגבהים שונים).
לעשות מפגשי DIY נשמע כמו רעיון כיף ומלמד, השאלה היא איך עושים את זה יעיל… :thinking:

זה הגובה שנותר, עם חבית גבוהה ומחבר גבוה:

אמנם אני לוקח את הדיון קצת אחורה, אבל אשמח להבין מדוע ה־Flow Meterים הפשוטים שנמכרים באתרים הסיניים השונים אינם מספיק מתאימים למשימה.

האם הגז שנמצא בנוזל משבש את איכות המדידה בצורה קריטית מאוד?
כי בהתחשב בכך שהיישום הוא ביתי ואני לא מחפש להוציא דוחות מכירות ופחת, ורק רוצה לדעת פחות או יותר מה מצב החבית, יתכן שזה עשוי להיות מספיק טוב.

אולי הבעיה היא תאימות הפלסטיק לנוזל אלכוהולי/חומצי?
האם יש שיקולים אחרים שאני לא מודע אליהם?

מצרף פרוייקט של Adafruit שבו הם בנו מערכת מדידה מבוססת RP ופלואו מטר פשוט שהם מוכרים.

עריכה: פרויקט נוסף שמשתמש באותו רכיב

מבחינתי, פרוייקט כזה, ברמת דיוק של כליטר - מספיק טוב לצרכים שלי, שהם לדעת לתכנן קדימה בערך באמצע החבית.
@philusha @netanel מה דעת מחלקת הפיתוח על הפתרון של גבעת עדהפרוט?