העלאת נצילות בברוזילה

יש לי מערכת עם שאיבה (ברוזילה) ויש לי צינור שיכול להגיע לעומק של 2-3 ס"מ לתוך הגרעינים (כי אני מבשל בה 11 ליטר)
האם אתה ממליץ להשקיע את הצינור (עד היום קיבעתי אותו מעל פני עוגת הגרעינים בעזרת אטב כביסה כדי שהגרעינים לא יזוזו בזמן המאש)? ואולי אפילו להעביר אותו ממקום למקום תוך כדי המאש?
כ-10 דקות לפני סיום המאש אני מוסיף פילטר עליון ושם את הצינור עליו. אני דוחס קצת את הפילטר למטה ובכך אני רוצה שעוגת הגרעינים תיצור לי פילטר לכל הגרעינים שהסתננו למערכת כדי שכמה שפחות גרעינים יגיעו לבישול. האם הצעד הזה מיותר לדעתך?

אני אשיב לשאלתך בשאלה: מה הנצילות שלך כרגע והאם היא אחידה?

הנצילות נעה בין 52% ל-77%
הסיבה לחוסר האחידות היא הגריסה. הוכחתי את זה על ידי עשיית אותו המתכון באותה הצורה 3 פעמים
ואני מבין לאן אתה חותר. כל עוד הנצילות לא אחידה, אין טעם לנסות להעלות אותה.
ובכל זאת?

בדרך כלל הנצילות היא 70%

אם הנצילות שלך אחידה, זה לדעתי הדבר החשוב. במיוחד כשהיא לא נמוכה באופן שהוא לא סביר, ובמיוחד כשאתה מבשל באצ’ים שהם כחצי מכולת המערכת שלך (כלומר - לא חסר לך מקום לגרעינים). לא הייתי בהכרח נוקט פעולות להעלאת הנצילות, כי זה מן הסתם אומר שיהיו לך עוד פחות גרעינים במערכת, ואולי זה כבר יהיה קטן עבורה.

אם אתה בכל זאת רוצה, אז אני חושב שפיזור אחיד יותר של התירוש בתוך הגרעינים, ולא מעליהם, וגם ערבוב פיזי במהלך המאש עשויים לסייע לך.

לעניין הפילטר - נשמע סבבה.

מחייה קצת את הפוסט…

יוחאי-
אתה בטוח שפיזור של התירוש בתוך הרגעינים וערבוב הם רעיון טוב בברוזילה?
זאת מערכת טיפה שונה מבישול בסלסלה במובן הזה של"כלי המאש" אין חורים בצדדים אלא רק למטה. בגלל זה חשוב לשמור על “גריינבד” בתחתית ולא לערבב את הגרעינים יותר מידי.

או שאני מפספס משהו?

גם לי יש ברוזילה ואני מבשל איתה בעיקר 20L, דווקא באצים שהטבעתי את הצינור בתוך הלתת הולידו לי מאש ביעילות נמוכה יותר, התאוריה שלי זה כשאתה מזרים את התירוש חזרה דרך האמצע כל החלק העליון של המאש לא זורם דרך הגרעינים כלפי מטה ובעצם הופך לסוג של דד-ספייס.

אני נתקל בכמה בעיות נצילות במערכת שלי ועדיין לא בטוח איך הכי נכון לפתור אותן…

האם אני בטוח? לא. אין לי מערכת כזו ולא ניסיתי :slightly_smiling_face:
אבל אני לא חושב שצריך את כל זמן המאש ליצירת גריין-בד. בדרך כלל מספיקה כרבע שעה בלי הזזה פיזית של הגרעינים עם וורלוף (ריקון נוזל מהתחתית והשבה שלו מלמעלה). אני עושה את זה במאש אאוט עם העלאת הטמפ’.

אם אתה חושש שמבחינת זרימה ישאר לך שטח מת בחלק העליון של המאש, הייתי חושב על צינור כמו של @philusha שהוא מחורר לכל אורכו, ולא כמו שלנו.
ואז כשאתה עובר לסיום תעשה את זה כמו שהמערכת בנויה.

איזה אלמנטים נוספים ניסית בשביל להעלות את הנצילות?
קראת את הפוסט הזה?

כמו שאני מבין את זה-
צריך גם משהו שיזיז את הגרעינים אבל גם משהו שיוריד נוזל למטה.
כנראה שאנסה את השיטה של פיליפ עם הצינור, נראה לך שצינור ויניל(של העברה ממיכל למיכל) יעשה את העבודה או שלא מתאים בטמפ’ של המאש?

קראתי את מה שצירפת, אני לא בטוח כמה זה רלוונטי עבורי(לא יכול לגרוס את הלתת לבד כרגע, אני מסתכל על יעילות מאש ולא ברוהאוס, ואני מנסה לגרום לתהליך להיות כמה שיותר “אוטומטי” ככה שלערבב כל X דקות זה הפיתרון שלי כרגע בתור ברירת מחדל-מנסה לשפר)

לא הייתי משתמש בויניל לשום דבר בצד החם, ואני גם משתדל שלא בצד הקר.
נסה להשיג צינור נירוסטה ולחורר אותו, או צינור סיליקון לפחות. אמנם הוא כנראה לא יהיה ממש באמצע הגרעינים, אבל אולי לרכוש עוד צינור ווירלפול שלהם ולחורר אותו?
אפשר הרי לקנות חלקים נוספים באליאקספרס.

ראיתי דיווחים של אנשים שסיפרו על עליה ביעילות לאחר שהפסיקו להשתמש בפלטת רשת העליונה או במסנן דק שנמצא מתחת לרשת החתונה (?) אני לא מספיק מכיר את אנטומיית המערכת כדי לדעת על איזה מסנן תחתון מדובר.

תיארתי לעצמי שויניל זה לא אופטימלי, אנסה ללכת על סיליקון, אני חושב שזה יהיה הכי נוח.

יש לי זרוע לווירפול, זה לא נכנס יחד עם המתקן של הגרעינים. בגרסא שיש לי(3.1.1) הפסיקו למכור את המסנן הדק שמתחת לרשת התחתונה אז לא יצא לי להתשמש בו, ואני לא רואה איך הרשת העליונה מפריעה ליעילות… מבחינתי היא סהכ מחזיקה את הצינור מעל הגרעינים(בישלתי בלי הרשת כשהטבעתי את הצינור בתוך גרעינים).

אם ככה, נראה שהפתרון הכי קל לבדיקה עבורך כרגע הוא צינור טבול מחורר, לא?
בנוסף, שווה לבדוק אם יש מה לעשות בעניין מרווח הגריסה. אולי לבקש גריסה כפולה.
האם אתה מבצע ספארג’? האם אתה סוחט את הגרעינים? ראיתי ברשת כל מיני דרכים מעניינות שאנשים סחטו את הגרעינים למשל כאן.
כל זה כמובן בהנחה שחישובי המתכון נכונים ופרופיל הציוד שלך בתוכנת בניית המתכונים נכון (נפחים, ספיגה, אידוי, דד ספייס וכדומה).

כן צינור טבול מחורר זה הכיוון כרגע
אני בדרכ מבקש גריסה כפולה. אי אפשר לבשל בברוזילה 20 ליטר בלי ספארג’ אז כן, מנסה לסחוט כמה שמצליח (ראיתי את הסרטון שצירפת, נראה לי קצת קיצוני ואני לא בטוח בכמה עומס יעמוד הפילטר התחתון)

אני חושב שהחישובים נכונים… נראה אם הצינור יסייע,בכל מקרה אעדכן

אם כבר אנחנו דנים… יש דרך אלגנטית להוציא את צינור הסיליקון שנמצא כרגע על הברוזילה? (אני לא מבין בזה כלום אבל מחיפוש בגוגל של Hose Barb זה נראה מחבר זהה) אני קצת חושש למשוך בכח שלא יקרע