וובינר מבשלות ממוחשבות

וובינר מבשלות ממוחשבות
שת"פ של בירגיקס ו- @philusha
כהמשך לוובינר מערכות הבישול החשמליות (שווה צפיה מראש), נלמד אילו אופציות עומדות בפנינו לשילוב מחשב בשלבי הבישול, התסיסה ואפילו המזיגה.

תקציר

הצטרפו לוובינר בהקלקה כאן
Meeting ID: 975 0924 6933
Passcode: 636792

הקלטת הוובינר והמצגת צורפו למטה בתגובות

על מה נדבר?
נדבר על הפרוייקטים והפלטפורמות (תוכנות) השונות הקיימות לבקרה ואף אוטומציה של יום הבישול, של תהליך התסיסה ושל ניהול המזיגה. נדון ביכולות, ביתרונות ובחסרונות של האפשרויות השונות, כיצד ניתן להתחיל וכמה רחוק ניתן להגיע בהטמעת מיחשוב במבשלה הביתית.
מוזמנים להצטרף לשרשור הדיון ולהעלות כבר מראש שאלות ונקודות שהייתם רוצים לדעת עליהן יותר.
לחיים!

לינקים לפרוייקטי מיחשוב במבשלה

פרוייקטים שדיברנו עליהם
בקרת ואוטומציית בישול

בקרת וניטור תסיסה

בקרת אריזה ומזיגה

פרוייקטים שלא דיברנו עליהם

בקרת ואוטומציית בישול

בקרת וניטור תסיסה

הקלטת הוובינר כאן:

Basics (PID): 0:11:06
IoT: 0:15:50
Craftbeerpi: 0:24:24
BrewUno: 0:54:55
iSpindel: 1:18:44
Floaty / Float / Tilt: 1:32:54
Plaato Airlock: 1:35:04
Sonoff: 1:41:50
ArdPressure: 1:54:23
Plaato Keg: 1:59:08
More: 2:04:00
Questions and smmery: 2:09:43

מצגת הוובינר כאן (או כאן):

מערכת נוספת לשליטה ואוטומציה של תהליך הבישול. נראה שמתאימה יותר למי שבא מצורת חשיבה תעשיית:
https://brucontrol.com/

מדהים. מידע רב, איכותי ומאורגן בצורה נהדרת. שמפו לשניכם.

אשמח שתרחיבו, ככל שביכולתכם ובזמנכם הפנוי על מערכות בקרת תסיסה אלטרנטיביות ל־Craftbeerpi.

כיום אני עם מערכת תסיסה מבוססת המערכת הנ"ל ולפני בניה של iSpindel - פיצ’ר שתמיד היה חשוב לי.
אחד היתרונות וה"צרכים" שתמיד העסיקו אותי, זה משטר תסיסה שלא מבוסס על לו"ז אלא על תגובה לקריאת גרביטי. ציינתם בוובינר שקראפטבירפיי אינה יודעת להגיב (נכון לשלב זה) לציר גרביטי אלא רק לזמן, ושקיימות מערכות אחרות שכן יודעות לעשות את זה.

האם יש לכם ניסיון או קצה חוט שאוכל לחקור עצמאית (ולספר לכולם אחר כך) על מערכת חינמית או זולה אחרת שכן יודעת לתת מענה כזה?

תודה רבה!

נכון לעכשיו הכי קרוב שמצאתי זו מערכת בשם brewchrinicals שיש לו גם פלאגין ל-craftbeerpi.
בגדול אם הבנתי נכון מגדירים שם את פרופיל היעדים של הגראביטי (התאמות בין גראביטי וטמפ’) והאינטגרציה ל-cbpi משנה את טמפ’ היעד של המקרר בהתאם (כלומר, cbpi ממשיכה את פעילות התסיסה שלה כרגיל, כאילו היוזר שינה טמפ’ היעד באופן ידני).